جلوگیری از هک تلگرام با فعال کردن تایید دو مرحله ای

هک چیست و هکر کیست:

در اصطلاح روزمره، هک کردن به معنی نفوذ به یک سیستم رایانه‌ای می‌باشد و هکر کسی است که با داشتن دانش بالا در زمینه‌هایی مانند برنامه‌نویسی و نرم‌افزار می‌تواند بدون داشتن ملزومات لازم به یک سیستم نفوذ کند و از منابع آن برای خود بهره‌برداری نماید.

هک تلگرام

هک تلگرام یعنی اینکه با دانش برنامه نویسی بتوان به سرور های تلگرام نفوذ کرد. و تلگرام مبلغ خیلی زیادی برای این کار گذاشته که اگر کسی بتواند به  سرورهای تلگرام نفوذ کند آن را به عنوان جایزه ببرد.

و در مقابل بعضی با ترفند هایی رمز ورود به حساب تلگرام را از موبایل قربانی میگیرند و وارد حساب تلگرام آن شخص شده و آن را به عنوان هک یاد می کنند.

برای اینکه کسی نتواند به حساب تلگرام شما دسترسی داشته باشد. تاییدیه دو مرحله ای را برای تلگرام خود فعال کنید.

فعال کردن تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

برای جلوگیری از ورود به اکانت تلگرام و امنیت بیشتر شما باید تاییدیه ۲ مرحله را فعال کنید.

با فعال کردن تاییدیه دومرحله ای وقتی کسی بخواهد وارد تلگرام شما شود بجز رمزی که از طریق تلگرام فرستاده می شود، یک رمز دیگر هم که توسط خود شما فعال شده  را باید وارد کرد تا تلگرام فعال شود. پس اگر کسی قصد ورود به اکانت تلگرام شما را داشته باشد باید رمزی که شما در این مرحله ساختید را در اختیار داشته باشد.

برای فعال کردن تاییدیه دو مرحله به ترتیب زیر عمل کنید:

  • ابتدا وارد تنظیمات (Setting) تلگرام شوید.

two-step-verification-rozhkala-1

  • سپس گزینه حریم خصوصی و امنیت ( Privacy and security) را انتخاب کنید.

two-step-verification-rozhkala-2

 

  • بعد گزینه Two-Setp Verification را انتخاب کنید.

 

two-step-verification-rozhkala-3

  • گزینه Set Additional Password را انتخاب کنید.

two-step-verification-rozhkala-4

  • و در قسمت Enter your Password رمز عبور خود را وارد کنید فقط به یاد داشته باشید این رمز را به هیچ وجه فراموش نکنید چون هنگام ورود به اکانت تلگرام باید این رمز را وارد کنید.در مرحله بعد رمز خود را مجددا وارد کنید.

two-step-verification-rozhkala-5

  • در صفحه Password hint باید یک راهنما برای پسورد خود ایجاد کنید . این Hint یا راهنما زمان وارد کردن رمز عبور نمایش داده می شود تا کاربر بتواند راحت تر رمز عبورش را به خاطر بیاورد . برای مثال اگر شماره پلاک ماشین تان را به عنوان رمز عبور انتخاب کردید ، می توا نید کلمه car رو به عنوان Hint وارد کنید.

two-step-verification-rozhkala-6

  • در صفحه بعد Recovery email باید آدرس ایمیل را وارد کنید . و این برای زمانی است که رمز عبور خود را فراموش می کنید و می توانید آن را از طریق ایمیل بازیابی کنید. و برای فعال کردن این گزینه باید ایمیل خود را وارد کنید و تلگرام لینک تایید ایمیل را به ایمیل شما می فرستد و شما باید بر روی این لینک کلیک کنید و آن را فعال کنید. در صورتی که نمیخواهید از این گزینه استفاده کنید بر روی Skip کلیک کنید.

two-step-verification-rozhkala-7